Supercross Boží dar

Roman – Směr Boží Dar se na velikonoční pátek vydala skupina našich žáků a dorostenců. Na jedné z místních sjezdovek se konal 5. ročník atraktivního supercrossu. Po jarní cestě Polabskou nížinou jsme dorazili na čerstvě sněhem zapadaný Boží Dar. Ubytování na chatě Slovanu Karlovy Vary proběhlo rychle a tak jsme mohli vyrazit (na lyžích) na prohlídku tratě. Na sjezdovce jsme zjistili, že trať je v plné výstavbě, a tak jsme si alespoň vyzkoušeli (děti) skoky na malé rampě pro snowboardisty a poté opět na lyžích vyrazili na večeři. Večer následoval obvyklý program. Příprava lyží (trenéři) a volný program (závodníci).

Ráno jsme se probudili do hustého sněžení, které nás doprovázelo po celý závod. Po příjezdu na závodiště nás docela překvapila velká účast závodníků (200). Velkou skupinu tvořili závodníci z Německa z několika tamních oddílů. Dalším překvapením byly kategorie. Ml. žáci roč. 2004 se musel popasovat se st. žáky roč. 2003 a st. žáci roč. 2002 s ml. dorostenci roč. 2001. Všichni naši borci se ale beze strachu pustili do kvalifikace i následných rozjížděk. Nakonec z toho byla 100% účast našich žáků v A finále. Dorostenci trochu svůj semifinálový závod protaktizovali a skončili v B finále. Finálové boje se nesly v barvách našich závodníků. První do boje nastoupil Kuba Šurík a profesorskou jízdou nedal nikomu šanci a zvítězil. V dalším finále nás čekal tvrdý boj mezi Nelou Půbalovou a Kájou Dvorskou. A byl to opravdu boj na ostří nože až do cíle, kam obě závodnice vpadly spíše ležmo. Vítězství nakonec těsně uhájila Nela před stříbrnou Kájou. Ale to už do finálových bojů startoval Mates Pávek, který na trati ukázal, že cross umí a vybojoval další zlato pro Duklu. Těžkou pozici v předposlední „žákovské“ kategorii měla Eliška Šibravová, která stála na startu proti soupeřkám pouze z Německa, a to první a třetí dívce Německého poháru o rok starší kategorie 2001. Po tvrdém finiši nakonec jen úzký cílový koridor rozhodl o jejím druhém, ale vzhledem ke konkurenci velmi ceněném umístění. Posledním na startu A finále byl Jirka Zeman. Opět proti o rok starším borcům z Německa z první desítky Německého poháru. Po tvrdém boji nakonec skončil s nepopulární, ale cennou bramborou (z 21 účastníků). V B finále se nakonec neztratil i Marek Gebouský a vybojoval pěkné 6. místo. Matyáš Tecl musel pro zranění ze závodu odstoupit. Dukla prostě zanechala na „Božáku“ viditelnou stopu a zakončila úspěšnou sezónu.