MČR Nové Město na Moravě

Roman - Starší žáci se minulou neděli vrátili z úspěšného MČR v Novém Městě na Moravě. Závody se konali ve Vysočina aréně na náročných tratích, známých ze světového poháru i biatlonového mistrovství světa. Do Liberce jsme přivezli kompletní sbírku medailí a další výborná umístění.

V pátečním sprintu vybojovala Eliška Šibravová stříbrnou medaili a stala se tak více mistryní ČR. Jen těsně unikl postup do finále Terce Prokešové, která nakonec skončila na překvapivém osmém místě, i když sprint není její silnou disciplinou. Smůlu si vybral Jirka Zeman, když v semifinálové rozjížďce měl v cílovém kopci pád, který sám nezavinil, a skončil v konečné pořadí na hezkém 12. místě ze 62 startujících!

V sobotu závodníky čekal závod klasickou technikou. Hned první start dne nám přinesl obrovskou radost, jelikož Terka vybojovala zlatou medaili a stala se mistryní ČR. Těsně za pódiem zůstala Eliška, která skončila na pěkném sedmém místě, jen 7s od medaile. V závodě ještě bodoval Jirka 18. místem.

Neděle patřila štafetám. Děvčata nastoupila v krajské štafetě, kde je doplnila Nela Benešová z Harrachova. Kluci sestavili klubovou štafetu. Dívčí štafetu rozjížděla hostující Nela, a splnila to co jsme od ní očekávali. V těžké konkurenci, kdy soupeřící štafety většinou rozjížděla o rok starší děvčata, a navíc naše štafeta startovala až z třetí řady, předávala štafetu Terce na výborném osmém místě ze ztrátou 40 s na bronz. A nyní to začalo! Terka stáhla náskok a předávala Eli na třetím místě! Eliška nasadila stejně jako Terka turbo a stáhla náskok druhého Jablonce ze 49s na 10s a upevnila tak třetí místo naší štafety. Tím jsme zkompletovali naší sbírku medailí. Výkonem děvčat se nechali inspirovat chlapci a ve složení Jirka Zeman, Jakub Ptáček a Vojta Škréta vybojovali celkové 11. místo z 38 startujících štafet.

Všem našim závodníkům tak děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu a přejeme jim další úspěchy ve zbytku sezóny. Zvláštní poděkování patří Petru Riegrovi za výborný servis lyží!