III.Velmi horká zimní olympiáda ukončena

V průběhu letního soustředění na Zadově proběhla již 3. Velmi horká zimní olympiáda. Na olympiádu se nominovala družstva Číny, Tanzánie, Jamajky, Vatikánu a překvapivě i zástupci nového žadatele o uznání samostatnosti – reprezentanti Ruprechtic. Závodníci soutěžili v těchto disciplínách: Zadovský kros, běh do sjezdovky (krpál), sportovně vědomostní test, in-line, běh na lyžích a závěrečný duatlon.

Velice atraktivní byl pro diváky běh na lyžích, který proběhl na nových tratích v okolí penzionu Cihelny. I přes nepříznivé počasí nakonec závody proběhly na dokonale připravené zadovské trávě. Výborný skluz lyží na této trávě i její měkkost potvrdilo mnoho závodníků. Velice zajímavý byl sportovně-vědomostní test. Některé odpovědi jistě obohatí celý sportovní svět! Ty nejlepší najdete zde: Test Zadov 2013 perličky
Nejnáročnější disciplínou byl závěrečný duatlon, který se skládal z výběhu sjezdovky, horské časovky na kole a závěrečného krosu. Všem závodníkům blahopřejeme k předvedeným výkonům a věříme, že se ve stejně hojném počtu zúčastní i 4. ročníku VHZO. Kompletní výsledky si můžete stáhnout zde:
Celkové výsledky VHZO Zadov 2013 předžáci
Celkové výsledky VHZO Zadov 2013 žáci
Foto z VHZO a soustředění najdete na:
PS: Chybou našeho elektronkového počítače PKK 345/8 z Horních Kozojed došlo ke špatnému sečtení bodů v kategorii MŽ 00-02. Vítězem se stal Matyáš Tecl z Tanzánie. Další cenu pro tohoto vítěze bohužel nemáme. Sorry.