Český pohár Vrchlabí

Roman - První kolo ČP staršího žactva proběhlo o víkendu v nově vybudovaném lyžařském areálu ve Vrchlabí. I přes nepříznivou sněhovou situaci se závody uskutečnily po oba dny na kvalitně připravených tratích, za což patří poděkování pořádajícímu oddílu Spartak Vrchlabí.

Na programu prvního dne byl závod volnou technikou, který přinesl naším barvám dvě medaile! Stříbrnou medaili vybojovala Tereza Prokešová, která startovala s nevděčným číslem 1 a návrat formy hned v následujícím závodě potvrdila Eliška Šibravová bronzovou medailí. Ani naši hoši se v konkurenci 50. závodníků z celé republiky neztratili. Jirka Zeman si i přes krizi na začátku druhého kola nakonec vyjel pěkné 14. místo a Vojta Škréta se proti loňskému roku posunul z chvostu startovního pole na 34. místo.

V neděli závodníky čekala divácky atraktivní stíhačka klasickou technikou. I přesto, že naše děvčata neudržela medailové pozice, považuji čtvrtá místa vzhledem k profilu trati, který byl z 80% o soupaži, za velký úspěch. A tak i neděli nechyběli naše barvy při slavnostním vyhlašování. A co hoši? Svůj nejlepší závod si zajel Jirka Zeman. Ve stíhačce si nakonec vybojoval 10. místo, když v ten den zajel čtvrtý nejlepší čas. Kuba Ptáček se posunul na 34. místo (26. nejlepší čas v závodě). V hodnocení smíšených družstev st. žáků jsme se s naší malou skupinou 5-ti závodníků umístili na 7. místě z 29 oddílů z celé ČR.

Poděkování patří Arnoštu Hlaváčkovi za velkou pomoc se servisem lyží a mé manželce za výpomoc při logistice.