Otázky a odpovědi

Pro koho je náš oddíl určen ?

Pro všechny děti školního věku počínaje, které chtějí běhat na lyžích , jezdit na kole, inlinech, plavat a myslí to tímto sportem vážně.

Kdy mohu své dítě přihlásit ?

Kdykoli, stačí napsat na mail nebo kontaktovat příslušného trenéra a domluvit si osobní schůzku. Není potřeba přihlašovat se před sezonou nebo po ní.

Musí dítě splňovat nějaké požadavky ?

Jediný požadavek je zdraví. Běžecké lyžování je funkčně rozvíjející sport a tedy jsou kontraindikace typu srdečních vad a podobně. Poraďte se se svým dětským lékařem v případě komplikací typu astma, vrozených vad atd. zda je tento sport vhodný pro vaše dítě. Pokud ano, nic nebrání jeho zařazení do našeho oddílu. Stačí chuť se hýbat a být v partě.

Co potřebuje mít za vybavení ?

Ohledně tzv. přípravy na suchu ( tedy když není sníh ) používáme jako tréninkové prostředky do 12 let kolo, inline brusle a běh. Tzn. slušné boty na běhání, vhodné oblečení, horské kolo a brusle. Pro zimní přípravu na sněhu jsou potřeba lyže - pro začínající nejlépe kombi, boty + hůlky. Náš partner Atomic a Salomon nám poskytuje 50% slevu z MOC, takže je možné přes náš oddíl objednat materiál, ohledně délek atd. vám rádi poradíme. Dále je možné vždy v rámci hromadné objednávky se připojit k objednávce oddílového oblečení, typy a cena je vždy vyvěšena na těchto stránkách.

Co oddílové poplatky ?

Oddílový poplatek je se platí měsíčně. Je odstupňován podle kategorií a příslušný trenér vám sdělí jeho výši a variabilní symbol.  Je z něj hrazen provoz oddílu, servis na závody a tréninkové prostředky vč. materiálu. Soustředění se platí zvlášť.

Jak často se trénuje ?

Tréninky jsou u dětí do 12 let obvykle třikrát týdně, pondělí, středa , pátek. Vždy od 16.00 do 17.30 suchá příprava, od 16.00 zimní příprava s tím, že trénujeme na Bedřichově a tedy návrat je okolo 18.té hodiny. Na úvodní stránce je vždy rozpis na příslušný týden a pro jednotlivé kategorie. Dorost a junioři mají trénink vždy dle tréninkového plánu, který je také na stránkách.