ZIMNÍ SEZÓNA

26.11.2017 11:25

Informace k zimní sezóně.

 

Tréninky: začátek tréninků (lyže) je stanoven v prosinci z důvodu tmy na 15:30 nebo 15:00. Středoškolákům doporučujeme požádat o úpravu organizace vzdělávání – „individuál“. Důležité je také plně využít víkendů na lyžování!

Na tréninky jsou povinni všichni závodníci nosit korek, bidon, sporttester! Dále by mělo být

u dorostenců již samozřejmostí suché oblečení na převlečení (spodní tričko, ponožky, čepice) včetně bot, teplé oblečení po tréninku a tyčinku k doplnění energie ihned po skončení tréninku!

 

Doprava: Aktuálně máme k dispozici jedno vozidlo, kterým nejsme schopni plně zajistit dopravu na tréninky, závody a soustředění pro celé družstvo! Z tohoto důvodu je důležitá pomoc rodičů o kterou Vás tímto žádáme. O případné pomoci na jednotlivé akce se dozvíte vždy v tréninkovém plánu. Budeme se snažit aby to bylo vždy min. s týdenním předstihem. Nejenom větru a dešti, ale i sněžení neporučíme! Proto sledujte stránky dorostu.

Nárok na dopravu oddílovým autem bude podle následujících kritérií:

  1. docházka na tréninky včetně letní a podzimní přípravy

  2. dosavadní (absolvovaný) počet tréninků na sněhu

  3. výkonnost

Seznam závodníků pro které bude zajištěna doprava najdete v tréninkovém plánu nebo bude zaslána závodníkům sms.

 

Soustředění Mísečky: Aktuální informace včetně ceny budou zveřejněny během příštího týdne. Předem ale prosíme rodiče o pomoc se zajištěním dopravy na i ze soustředění.

 

Příprava lyží: Každý závodník je povinen mít na lyžích (včetně tréninkových) vyznačeny komory, a lyže mít připraveny dle pokynů trenérů! V případě neplnění pokynů a nevyznačených komor nebudou lyže mazány trenéry ani na trénink ani na závody!

Všichni závodníci by měli mít doma k dispozici základní sadu tuhých vosků a klistrů.

Závodníci si pravidelně individuálně parafinují tréninkové lyže. Bude namátkově kontrolováno trenéry. V případě opakovaného porušení budou lyže závodníkovi odebrány!

 

A nakonec. Nebojte se obrátit s nejasnostmi a problémy ohledně lyžování na své trenéry! Od toho tady jsme!