Seznam věcí - zimní soustředění

04.12.2019 10:27

Děti na soustředění dopravíte a odvezete, prosím, sami, nemáme zajištěnou hromadnou dopravu. Na místě by měli být mezi 13:30-14hod – první jídlo bude až večeře. Odjezd z Míseček bude v neděli 15.12. kolem poledne  – ještě upřesníme, pravděpodobně bude zajištěn autobus.

 

Jídlo – strava je domácí a kvalitní, možnost přídavků, je 3x denně bez svačin.

Doporučuji dát dětem navíc – nějaké ovoce (jablka, mandarinky..),sušenky, muesli tyčky, kvalitní čokoládu, hroznový cukr ve formě bonbónů. Sladkého prosím s mírou – jsou pak děti, které se pořádně nenajedí a spoléhají na svůj „pytel sladkostí“ – ať nemusíme řešit bolení břicha, zvracení, apod., je to zbytečné. Vynechte chipsy a tomu podobné věci. Budou unavené, potřebují kvalitní stravu.

 

Pití – na horách samozřejmě teče kvalitní voda z kohoutku, myslím, že není nutné, aby děti tahaly navíc lahve s minerálkami. Můžete jim dát šumivé vitamíny, které si rozpustí třeba po snídani nebo u oběda ve vodě

 

Vitamíny – doporučuji něco s sebou – magnesium v tabletách, nebo jsou perfektní šumivé tablety od firmy Generica – je to calcium + vitamin C 1000mg,  prostě něco při únavě a vitamín – samozřejmě vhodné pro děti

 

Ostatní léky máme s sebou i náplasti na puchýře.

 

Oblečení – dejte dětem více vrstev, ať si vyzkouší v čem jim je dobře, alespoň dvoje rukavice, kdyby jedny nestihly uschnout na odpolední trénink.

Oblečení na běžky - termoprádlo, teplé elasťáky – nebo cokoliv jiného, co jim nebrání pohybu, fleesovou mikinu, lehčí bundu – v teplých bundách budou zpocení a pak jim bude zima, perfektní je vesta,  funkční nebo vlněné ponožky – bavlněné nehřejí, když se namočí. Kdo má, vezme si oddílovou kombinézu. Nákrčník!!! Lehčí čepici.

Na procházku a koulovačku - oteplovačky a teplou bundu, zimní boty, teplé rukavice a čepici

Na chalupu – přezůvky, domácí oblečení – tepláky, triko, teplé pyžamo - deky jsou slabé, 

Zábava - hry, karty, omalovánky, cokoliv, co můžou dělat společně

Hygienické potřeby, ručník, kapesníky

MAZLÍČKY

 

Lyže – prosím, vyzkoušejte, že máte vše funkční, abychom na místě nemuseli řešit nějaké technické problémy. At´si děti doma sami vyzkouší, že si umí sami zapnout vázání, nandat hůlky. Lyže a hole dejte ve vlastním zájmu do vaku – lyžárna je malá. Bude nás tam přes 80 a není možné pak na trénink vše dohledávat. Děti se musí naučit dávat si věci do svého vaku na lyže – prosím, podepsat i vak!

 

Učení – každý den po tréninku je vyhrazený čas na učení, tak ho nezapomeňte doma

 

Krém do mrazu – nivea/indulona nebo něco podobného + jelení lůj nebo infadolan na pusu

 

Telefony –budeme rádi, když je dětem nebudete dávat. Pokud je u sebe budou mít, prosím o informaci trenérům. Telefony jsou přes celý den shromážděné u trenérů, možnost volání je pak až večer.

 

Denní harmonogram – před snídaní rozcvička, snídaně, dopolední trénink, oběd, odpolední trénink, protažení, učení, večeře

 

Dokumenty – přikládám žádost o uvolnění ze školy, prosím o vyplnění všech ostatních dokumentů

 

Trenéři předžáků – Petr Kubiš  a Radek Masnica

 

DULEŽITÉ – děti budou mít VIDITELNĚ PODEPSANÉ vaky na lyže, hole, lyže, boty a veškeré oddílové oblečení!!!!!!!!

 

Díky za spolupráci a těšíme se J

Za trenéry Romana