šest medajlí starších žáků na Českém poháru ve Vysokém nad Jizerou!!!

22.01.2017 16:38

Zdravím všechny.

Družstvo starších žáků se musí pochlubit. Z Českém poháru ve Vysokém nad Jizerou starší žáci přivezli šest medajlí. Je vidět, že Vaše poctivá příprava přináší ovoce a to přes veškeré zdravotní potíže a onemocnění v poslední době. Ale zvládli jsme to také díky práci nedělního servisního teamu Korunka-Půbal, který odvedl perfektní práci. Jako vždy mám pár slov ke každému závoďákovi.

-Nela Půbalová byla v sobotu prostě nejlepší i největší bojovnice až do cíle. V neděli je třeba si uvědomit, že po sobotní makačce už asi trošku nezbývaly síly. Přesto druhé místo je super úspěch. Gratuluji k úspěšnému weekendu!!! Skate skoro bez chyb. V klasice to bylo dost rozevláté, ale to pramenilo z enormní snahy a bojovnosti na trati.

-Matyáš Pávek se dvěma medajlemi překonal očekávání a po prodělané viróze je to skoro zázrak. Skate byl technicky perfektní a ani klasika už nebyla tak špatná. Snad se i v klasice srovnáme. Možná, že ti pomohly perfektní stopy.

-Terezka Prokešová odvedla ve sprintu super výkon. V kontaktních závodech se může stát cokoliv a třetí místo je vždy úspěch. A v neděli to prostě nešlo. Jedeme dál.

-Kája Dvorská byla překvapením soboty. Myslím, že to třetí místo nečekla ani sama. Gratuluji a přeju další úspěchy. No a neděle byla z mého pohledu podle předpokladu. Já jsem ti to říkal, že v neděli to asi nebude ono. Únava po závodě a nemoci si vybrala svou daň. Viděl jsem tě v posledním kopci a prostě tam už došly síly. To zkusíme s rozvahou dohnat do Rýmařova.

-Šimon Vohlídal předvedl myslím svůj lepší standart a oba výsledky v první dvacítce hodnotím jako úspěch. Dokonce bych řekl, že projev byl lepší než při tréninku techniky. To je dobře, protože umíš prodat natrénované motohodiny.

-Alenka Kostková přispěla k bodovému zisku teamu a to se hodnotí. Pro ni platí to samé, jako pro Káju. Na neděli prostě už nezbyly síly po opakovaných nemocech. Ale dobrý. Snad už bude vše OK a budeme moci dohnat tréninkové manko.

-Dan Janalík určitě nezklamal. Jako nováček se umístil těsně za bodovanou pětadvacítkou. Máš ještě hodně technických nedostatků, které tě limitují a tam jsou ty rezervy. Ale do konce sezóny se pokusíme připravit tě na působení v dorostu v příštím roce. A letos myslím, že v Rýmařově bude šance se zlepšít třeba i do první dvacítky.

-Petr Tužil ukázal, že techniku klasiky i skate zvládl a teď se může zaměřit na samotný trénink. Také je z výsledku vidět, že v delším závodě klasiky ukázal svoje technické přednosti a cit pro odraz i skluz. Při sprintu mu chybí síla a výbušnost sprintera. Jeho vystoupení především v neděli je pro mě příjemným překvapením.

-Sýřa se v sobotu nějak nepotkal dobrým rozpoložením. V neděli bych řekl, že na trati vypadal docela svižně a výsledek není špatný. Těžkou trať zvládl se ctí a teď se může poprat o další zlepšení. Do Rýmařova a především do dorostu má možnost se dále zlepšovat.