PŘÍSTUP K TRÉNINKU A ZÁVODŮM

16.09.2016 18:44

Zdravím dorost.

    Nevím ale, jestli mi moji bývalí svěřenci dělají radost nebo spíš jsou důvodem zklamání. Pochopte ale všichni toto hodnocení trenéra, který se za poslední týden dozví několikrát, že závodníci, kteří prošli jeho rukama nechtějí závodit nebo si vyhrazují právo rozhodovat o tom kdy, jak a zda vůbec budou trénovat a závodit třeba z důvodu, že pojedou na výlet na kole. Tento svůj postoj argumentují například tím, že jim přece nebude nějaký trenér organizovat život!?

    Takto se ale přece nedá pracovat v průběhu sportovní přípravy, pokud má mít nějaký cíl a splnit podmínku systematičnosti!!! Je to samozřejmě také moje chyba, že jsem nedokázal závoďákům vštípit základní návyky v průběhu sportovní přípravy. Zřejmě bohužel jsem dal při přípravě přednost formě tréninku zábavou a toleranci, kterou si někteří ale vysvětlili špatně. Někteří závoďáci zjevně nepochopili moje slova při rozloučení, kdy jsem jim řekl, že léta her a zábavy v přípravě stejně jako v životě pomalu končí a začne rozhodovat poctivá práce a příprava.

    Je známé moje krédo, že když někdo něco dělat chce, tak to musí dělat pořádně a s plným nasazením. Zamyslete nad tím a uvědomte si, že se v dorostu láme chleba a pro nás trenéry se ukazuje úspěšnost koncepce celé přípravy. Nebudeme nikomu bránit v tom, aby chodil na tréninky, ale soustředění, závody a materiál budou řešeny výrazně individuálně dle vašeho přístupu.

A ještě jedna poznámka. Nejhorší je, když trenér chce více než sám závodník. A to se brzy pozná a my se podle toho budeme muset zachovat. Rád si s každým o výše uvedených řádcích popovídám, ale o principu mám úplně jasno.

Přeji všem úspěšnou další přípravu na sezónu.

Arnošt