MČR MÍSEČKY hodnocení

02.03.2020 20:24

Ahoj závoďáci. Další vrchol sezóny máme za sebou. A to tak, že celkem úspěšně. Je jasný, že každý má svoje úspěchy a svoje neúspěchy, ale já na celé účinkování koukám pozitivně. Jsem především rád, že jsme se nějak dali zdravotně dohromady a mohli jsme se prezentovat prakticky v plné sestavě. Také bych rád poděkoval všem rodičům za pomoc s dopravou po přeložení závodu až na Mísečky. Něco se povedlo. Něco méně. Celkový cíl dohnat ztrátu na třetí místo v soutěži družstev se přiblížil. Původní ztrátu 60bodů se podařilo snížit na 15bodů. 

1.Brož Adam: Především je dobře, že se Adam vůbec mohl zúčastnit. Výsledek není podstatný, přesto hodnotím výkon jako bojovný a děkuji ti za to.

2.Dušková Kateřina: Kačko. Opatrnější začátek je někdy důležitý a také vše kromě kvalifikace sprintu bylo na vysoké úrovni. Technicky nemáš problém. Projev při klasice ve štafetě byl dokonalý. Závod klasicky v sobotu byl v "cíláku" u tebe z hlediska projevu nejlepší ze všech holek v kategorii. Proto také máš tři zlaté. Ještě máme kousek k dohánění manka.

3.Habán Oliver: Jsem rád, že se Oliva zařadil do teamu a svoji bojovnost ukázal přes všechny předchozí odstonané dny. Do závodu v NMNM máme ještě čas běhat rychle na lyžích bez lampionů.

4.Havlas Jakub: Pro tebe nejsou výsledky důležité. Hlavně si užij partu a lyžování, když už to jde.

5.Jungwirth František: Jako sprinter a člen do štafety paráda. Ta klasika byla asi ještě moc těžká. To se dá dohnat, ale spíš až do příštího roku. Bojovnost nechybí a to je základ úspěchu.

6.Kavalírová Tereza: Terka má klasiku trošku slabší. Ale skate je OK. Máme se kam zlepšovat. Bez tebe by to nefungovalo.  

7.Pokorná Ema: Nejhezčí klasika na Mísečkách se trošku zadrha v hromadné havárii po startu štafet. Za to ale nemůžeš. Reagovala jsi dobře. Byl jsem tam a vše jsem viděl. Líp to nešlo.

8.Šírová Anna: Na Mísečkách opět leader "rychlé roty" Dukly. Trošku smůly při sprintu a chybějící síly v "cíláku" sobotního závodu tě sice stály dvě medajle, ale nevěš hlavu. Je lepší mít možnost se zlepšovat. Já věřím, že máš na to získat titul třeba příští rok.

9.Velecký Kryštof: Spolehlivě podává sice nenápadné ale stabilní výkony. Nemůžu prakticky nic vytknout. Takže v rámci jeho současných možností jsem plně spokojen. 

10.Deimling Harry: Vím, že prodělané nemoci mají na svědomí pomalejší restart a trošku zklamání. Ale bojovník jako ty to určitě nevzdá a sezóna nekončí a také není poslední! Opravdové závody začínají až v juniorském věku.

11.Endrych Matěj: Už nominace do první štafety je určitě úspěch. A problémy na startu ber jako zkušenost. Musíte se popasovat i s chybami pořadatele. Prostě start nebyl ideálně postaven. Za výkon nejen ve štafetě děkuji a přeju hodně úspěchů do NMNM.

12.Hoetzl Jiří: Jiřina podal výkon, kterým určitě nezklamal. Oba víme, že rezervy jsou především v technice a to jak klasické, tak skate. Ale to doženeme. Recept je jednoduchý. Soustředit se na to, co se dělá. Zábava pak jasně může být mezi tím.

13.Hyxa Jan: Honzo. U tebe nevím, kde je chyba. Ty na to máš. Ale nevím, proč to na Mísečkách nešlo. Technicky je vše OK. Jířa a ty máte jen někdy "jiné" starosti. Někdy je to ale lepší, ale při závodech je potřeba se trošku soustředit. 

14.Pávek Lukáš: Luky 3x podal standartní výkon bez výkyvů. Mám za to, že tvoje chvíle přijde. Trošku síly to napraví. To chce čas a ten ty pořád máš. 

15.Plachá Eliška: Plno úsměvů a lyžování bez chyb tě zdobí. A výsledky jsou pak důležité až v druhé řadě. 

16.Pučelík Štěpán: U Štěpána je to trošku jinak. U tebe máme cíl prolomit ještě letos prokletí všech umístění do první desítky. Každý tvůj výsledek je úspěch, ale přesto je kam se vylepšovat. Na rozdíl od Emičky máš velké rezervy v technice a na tom musíme pracovat.

17.Savický Martin: Jsem rád, že byl s námi na MČR a nebál se toho. Viděl jsem bojovný výkon v "cíláku" při štafetách. A závodní duch ti nechybí. Letos vše už nedoženeme. Ale pokud budeš chtít, tak máme na příští rok plno práce. 

18.Rajnochová Barbora: Tradiční výkon 26. až 28. místo. Stabilita. Ale tu pětadvacítku přeci překonáme. A kolo neujede. Toho si užiješ taky.  

19.Jaksch Kryštof: Jediný, koho přemohla nemoc.

20.Mečíř Vojtěch: Pro mne příjemné překvapení. A výkon ve štafetě byl odvážný a nebojácný. A bude ještě líp, když budeš dál stejně poctivě trénovat.