Hodnocení soustředění Mísečky

11.12.2016 16:22

Soustředění na Mísečkách z trenérského hlediska super. Počasí vytvořilo parádní kulisu našim tréninkům a kýčovité obrázky osvětlených vrcholků hor při večerních návratech z tréninků někdy braly dech. Drobné šrámy (Kája) se snad rychle vyřeší. V současné době máme na kontě 27 tréninkových jednotek na sněhu (!) a více než jedna polovina proběhla za ideálních podmínek. Také skladba tréninků je vyrovnaná. Máme 12 tréninků klasicky a 15 tréninků volně. Za sebou máme také jeden závod, kde překvapili především začínající kluci. Ostatní prokázali svoje ambice před novou sezónou.    

Prokešová Tereza, r. 2003 - Klasická technika překvapivě lepší než skate a to platí i přesto, že vyhrála závod. Přístup k tréninku super. 

Syřiště Ondřej, r. 2003 - "Sýřa" jako vedoucí čertovského teamu starších žáků zvládá techniku klasiky a skate celkem dobře. Chyby viděl na videu a musí na ně dávat pozor (hlava).

Janalík Dan, r.2003 - Dan dává dobrý skate. Klasika zatím má chyby. To ale doženeme a na závodech se uvidí. První závod zvládl překvapivě dobře. Vidím ho na velmi dobrého sprintera.

Půbalová Nela, r.2004 - To, co se naučila loňskou sezónu, tak určitě nezapoměla. A závoďák je také pořád. S Terezkou svedly urputný souboj. Jediná výtka snad spočívá v tom, že její styl je trošku rozevlátý a jsou tam pohyby navíc. To ale k jejímu projevu na lyžích patří a nebudeme do toho zasahovat. 

Dvorská Karolína, r. 2004 - Na soustředění ukázala, že se umí poprat s nepřízní osudu. Nelekla se tréninku s jednou holí a vše zvládla. Je to bojovnice a to se na trati určitě projeví. 

Ježková Matilda, r. 2004 - Máme vyrovnaný team a je jasné, že Máťa je tahounem v tréninku i při závodech. Při klasice je třeba pořád dávat pozor na protažení, ale už se vše zlepšilo. Skate je bez problémů. Jen při závodě využít více skluz.

Kostková Alena, r.2004 - Snad se podaří překonat problémy s kašlem. Důležité je, že na lyžích byla a srovnala se s technikou. Věřím, že se do závodů dá dopořádku. 

Brunclíková Monika, r. 2004 - Chvíli tréninku s námi a pak s mladšími. Soustředění určitě prospělo. Monča musí překonat ostych ze sjezdů. To platí pro lyže stejně jako pro kolo.  

Pávek Matyáš, r. 2004 - Na celých Mísečkách byl ve své kategorii bez konkurence. Klasika výrazné zlepšení. Skate je také lepší. Vše viděl na videu, tak o tom musí také přemýšlet a soustředit se a nevymýšlet ptákoviny.   

Vohlídal Šimon, r.2004 - Šimon již skoro dohnal ztrátu ze zranění. Snaží se držet s nejlepšími a zima ukáže, kam se posune. Klasika i skate jsou pořád trochu neurovnané. Musíš zpevnit celé tělo. To chce čas.

Tužil Petr, r.2004 - Pro mne překvapení soustředění. Klasika i skate jsou obstojné. Odraz a skluz při klasice dokonce při nácviku techniky vypadá nejlépe z našich kluků (zjevně má pro klasiku cit). Jen ruce je třeba protáhnout. Tréninkem se dostaví i výsledky. 

 

Některé tréninky s námi absolvovali také mladší žáci Hellmich, Štencl a Šurík. Tréninky zvládli perfektně a doufám, že to pro ně bude motivací do další práce. V zimě se zřejmě budeme nadále potkávat na některých trénincích a především na závodech. 

 

Doufám, že se mi přípravou tréninku podařilo přispět k dobré náladě v teamu a že soustředění bylo odrazovým můstkem do nové sezóny. Hlavně, abychom mohli navázat na soustředění plynule v domácích podmínkách na sněhu v Jizerkách.

Arnošt