HODNOCENÍ MČR VRCHLABÍ

14.02.2019 21:50

Na Mistrovství jsme zanechali nesmazatelnou stopu a to jak výkony, tak projevem výpravy. Už naše zázemí ve dvou dukláckých stanech bylo nepřehlédnutelné. Výsledek družstva určitě nezklamal přesto, že jsme klesli z druhého místa na třetí. Bylo to ale dáno dvěma oslabeními v důsledku nemoci. Fanda nemohl závodit kvůli zranění a jsme všichni rádi, že snad vše nebude tak vážné a že se zařadí do přípravy co nejdříve. A ještě něco. Na MČR bylo pro trenérský team nejtěžší sestavit štafetu kluků. Máme prostě silný kádr kluků.

Střelečková Martina: Martinka vše zvládla s bojovností a se ctí. Přál jsem jí trošku štěstí, ale to chybělo k medaili. O tom sport také je. Né vždy všechno vyjde a máme alespoň další důvod hledat nové cesty k úspěchu. Na medaile určitě máš./

Kalinová  Terezka: Terka pořád jezdí krásně a je usměvavou ozdobou teamu. A hlavně je kam se zlepšovat./

Štencl Ondřej: Sprinter asi zatím nebude, ale bojovník je určitě. Unesl odpovědnost po nominaci do štafety s Jonysem a Štefanem. A dali medaili. Doufám, že seš spokojenej. A nominace byla správná./ 

Hellmich Jonáš: Jonys pořád vymejšlí nějaké ptákoviny s ručičkami. Takže jsme už vyloučili rozpažování při klasické soupaži a do příště asi vyloučíme taky další extrém - ty skrčený ruce. Ale vážně. Spokojenost s výkonem. Pořadí není vždy to nejdůležitější. A v dobře sestavené štafetě byl Jonys důležitým článkem, který nezaváhal./ 

Šurík Jakub: Sprint dobrý. Ale distanční závod skate se nějak nevydařil. Štafeta už byla kvalitní, takže tentokrát lepší klasika. Ale to hlavní je, že vyhrnuté rukávy si s tebou užb každý spojí.  Máš prostě svojí značku./

Valoušek Matěj: Matěj se ukázal již při sprintu. To bylo prostě vynikající. A také štafeta byla excelentní. Start se ti podařil na výbornou a dlouho  byl Matěj ve vedení./

Brož Adam: Standardní výkon v individuálních závodech. Ale štafeta byla perfektní. Tam prostě nechal pro kluky a celý team srdce. Prostě srdce bojovníka. A projev na lyžích. Chybičky tam jsou, ale vypadáš jako lyžař. Navíc kluci bodovali ve štafetách/

Dušková Kateřina: Kačí neměla ve Vrclabí formu. Nebyla to úplně naše známá Kačí. Možná únava, možná začátek nemoci, ale žádný ze závodů se jí ve Vrchlabí tolik nepovedl./

Habán Oliver: Celkově Oliva normální a ve štafetě vynikající. Mezi kluky se prostě neztratil. Body z poháru a ze štafet znamenají přínos pro team./

Havlas Jakub: Kuba splnil vše, co se očekávalo. Trošku nás mrzelo, že se nevešel do štafet, ale to vznklo volbou sestav štafet./

Hes Kryštof. Kryštof má za sebou první letošní celostátní weekend. Po nemoci se neztratil a jako člen štafety bojovným výkonem přispěl bodově do soutěže družstev, takže splnil očekávání. Z pohledu trenéů jsme spokojeni s projevem na trati. Ve skatovém závodě stále moc využívá "pajdáka" tam, kde mohou lyže více odjíždět. Ale to budeme pilovat./

Novotný Václav: Váša získal zkušenost a musíme se mu také omluvit za to, že si nezazávodil při štafetách. Prostě tak to někdy je, že trenér musí rozhodnout. Ale i on pomohl na trati štafet jako pojistka s hůlkami./

Pokorná Ema: Emička vnášela celou dobu do stanu i do teamu veselost a úsměv. Prostě takové naše sluníčko. Na trati ale bojovala a odvedla stadartní výkon./

Šírová Anna: Anička je pořád na rozdíl od Emičky trošku rozevlátá. Ale výkony super. Sprint je tvým nejlepším projevem na trati. Ve štafetě už prostě nezbyly síly a pro příští rok to znamná více vytrvalosti./

Velecký Kryštof: Kryštof je jistota každý závodní den. Prostě nezklame a ve štafetě na trati nechal všechny síly pro team. Teď už jen vydržet do Nového Města a ještě vylepšit pozici v žebříčku./

Terezka Kavalírová: Její první účast na MČR byla úspěšná. Ani jsme nečekali, že to takto zvládne. Ještě máme jeden cíl v Novém Městě, kde je prostor na další zlepšení.