Hodnocení dosavadní přípravy družstva

10.11.2017 19:20

Konec přípravy na zimní sezónu je tady. Splnili jsme prakticky vše, co jsme měli naplánováno. Soustředění v Roháčích a v Českém Ráji byla perfektní a následná příprava proběhla bez omezení. Každý závoďák prožil přípravu trošku jinak a specificky. Proto mám pro každého člena "Rychlé roty" krátké hodnocení a cíle.

Půbalová Nela, Nelka měla smůlu v podobě zdravotních potíží. Říkal jsem ale, že to chce klid. A taky, že svojí pílí a trpělivostí vše překonala. Teď je podle výsledku Běhu na Českou chalupu plně ve hře a dohnala "zásek". Máš prostě na to zopakovat loňské výsledky.

Dvorská Karolína, Kája je podle docházky nejpilnější. Svoji přípravu netříští různými směry. Proto taky máme nejlepší přehled o objemu přípravy. Cíle jsou vysoko a tvůj "tah na branku" dává záruku, že zopakuješ loňské snové výsledky. 

Ježková Matilda, Máťa nevynechá žádný trénink a taky měla minimum absencí. Atleticky jsou prakticky s Nelou nedostižné. Na lyžích je vše OK. Při lyžařské přípravě se musíme trošku soustředit na využití skluzu, hlavně při skatu. Věřím ti. S holkama určitě vytvoříte nedostižné trio a to nejen ve štěbetání. Cíle máme jasné, a ty to víš.

Kostková Alena, Alence přeju hlavně, aby byla zdravá a vyřešila svoje zdravotní výpadky z tréninku. Patříš do teamu a každý trénink má smysl, protože Ty můžeš vše rychle dohnat.  

Brunclíková Monika, Monča udělata obrovský skok ve výkonnosti. To ukazují přespoláky a ona to ví. Poctivá příprava přinesla ovoce. Pro nás je ale hlavní to, abychom spolu překonali ostych ze sjezdů na lyžích. Už na to máš síly, tak teď do toho vložime taky dravost. To zvládneme.

Pávek Matyáš, Mates je pořád leader družstva. Silná osobnost zdánlivě bez výkonnostních limitů. Teď je ale třeba po náročném létě spočnout a pak se soustředit na lyžování. Pokud se někomu zdá, že tvoje technika není vytříbená, je to sice trošku pravda, ale já si myslím, že to vůbec nevadí. Na klasice musíme opravdu pořád pracovat, ale taky je třeba vycházet z toho, že tvoji sílu bude obtížné vtělit do "pohledné klasiky".  Skate se mi líbí.

Vohlídal Šimon, Už dohnal zásek z loňské sezóny. Příprava dobrý. Byly tam sice absence, ale vždy jen pár dní kvůli dalším aktivitám. V zimě bych rád, aby byla účast na trénicích prakticky stoprocentní, protože technicky máme co dohánět. Počítám s tebou do první štafety, ale o pozici bude nutné se poprat. 

Kettner Adam, Nováček, který se ničeho nezalekl. Příkladný přístup k tréninku a překvapivě dobré zvládnutí kolečkových lyží je příslibem, že to dá také v zimě. Ale bude to zpočátku boj s technikou. Přesto kladu cíl vysoko v podobě účasti na MČR.

Střelečková Martina, Marťa je poctivá v přípravě a to i svojí individuální. Sama vidí, že je možné stíhat i mistrně republiky. A to atletický běh není její oblíbenou disciplínou. Je to výhoda, že má porovnání s těmi nejlepšími. Já bych to viděl tak, že cíl si dáme první desítku na ČP. To, že třeba někdy nebudeš moci být na tréninku, se dá dohnat. Naopak. Dá se toho využít a naplánovat i odpočinek, aby byl koordinován s časovým omezením přes tvoje některé weekendy. Mamka ti určitě pomůže nahradit některé tréninky individuálně. 

Kalinová  Tereza, Terezka měla dost tréninkových výpadků. V zimě je nutné být z hlediska tréninků skoro stoprocentní. Je šikovná a dá to. Nemám pro ni výkonnostní cíle, ale spíše technické. 

Štencl Ondřej, Štenclík má rád vytrvalost. To je dobře. Vím, že tréninku má dost přesto, že jsme se na tréninku potkávali méně než s ostatními. Je ale třeba si teď odpočinout a vrhnout se do přípravy na lyžích. Cíl vidím v boji o první desítku ČP a to hlavně ve skatu.

Hruban Tomáš, Šikovnosti a síly má na rozdávání. Doufám, že ho zaujme závodění a dokáže si, že může být úspěšným sportovcem. No a v zimě musí lyžař lyžovat a my máme dost práce na technice.

Hellmich Jonáš, Pro Jonyse platí to samé jako pro Ondru Štencla. Odpočinout a připravit se na první boje o tituly. Není to vrchol sportovní kariery, ale letošní cíl bych položil dost vysoko. Pro Jonáše platí nutnost upravit drobné technické nedostatky při klasice i skatu. Ale přesto bych ho hodnotil jako "pana lyžaře" s citem pro sníh. Výhodu v síle snad promítneme do techniky jízdy. Doufám taky, že bude tvořit druhý pilíř štafety. 

Šurík Jakub, Kuba absolvoval celou letní přípravu perfektně. Sám vidí, že v teamu s mistry je příprava kvalitní a to by mu mohlo pomoci až na vrchol. Pořád se potýkáme s tím protahováním po kole. Bude i pro mě zajímavou zkušeností, jak se podaří vylepšit jeho klasiku. A ve skatu počítám s jeho ambicemi na první desítku na MČR. No a to bude znamenat trošku práce pro nás oba. 

Valoušek Matěj, Matěj je starším žákem první rok a beru tento rok jako jeho zkušenost s pravidelným tréninkem. Výpadky tréninku nejsou sice moc velké, je ale nutné přesto něco dohánět. Uvidíme. Zima ukáže, jak se nám podaří uspět. Budeme na tom spolu pracovat. 

Hes Kryštof, Kryštof vždy dožene tréninkové manko a pak se něco stane, že má další zásek. Snad už bylo dost úrazů a výpadků. Technicky máme dost, co dohánět v klasice i skatu. Takže se zařadí k Matějovi a budeme pracovat na technice. Výsledky letos nebudou rozhodující, ale počítám s jeho účastí na MČR.