Dojmy z Jiřetína

29.10.2016 20:13

Zdravím rodiče,

pod tíhou dojmů jsem se rozhodla sepsat krátký přehled všeho, co jsme na soustředění prožili, pokud se vám snad děti nesvěřují… Areál v Jiřetíně i blízké okolí je plné inspirace. Některé děti si přesto možná nejvíce užily nevázané zábavy v tělocvičně přímo u pokojů ;-).

Ve středu jsme dopoledne udělali průzkum blízkého okolí a společně vymysleli opičí dráhu. Odpoledne jsme na lehko dobyli Jedlovou, na cestě chytli 2 medvědy (asi 30x), v hospodě se občerstvili a přes Tolštejn se vrátili zpět. Večer jsme se rozdělili do 4 družstev a vyhlásili “celotáborovou“ soutěž. Do té se první den kromě medvědů započítala i vědomostní soutěž.

Ve čtvrtek jsme hned ráno vyrazili na opačnou stranu s úmyslem vidět Velký rybník, Petružálkovy skály a větrný mlýn Světlík. Částečně jsme šli cestou necestou houbovým lesem. Výlet se neočekávaně protáhl a tak větrný mlýn dobyli jen 3 nejvíc natěšení, ostatní volili nejkratší cestu na oběd. Cestou jsme stihli 2 disciplíny do soutěže – štafety ve vedení míče a “20 šišek”. Odpoledne proběhl turnaj ve fotbale na hřišti s umělou trávou a souboje štafet v opičí dráze. A večer piškvorky.

V pátek dopoledne jsme na křížové cestě využili hezký kopec ke štafetám, šiškované na přesnost a jiným hrám. Odpoledne jsme vyzkoušeli novou velkou hru v přírodě. Původně se jmenovala ”Na prospektory a domorodce”, ale protože děti v mlází a přes větve prchali jako jeleni, přejmenovali jsme hru na ”Hon na jeleny“. Běhalo se na velkém území, z čehož nejdříve někteří měli strach, ale nakonec měli snad všichni radost z dobrodružství i ze samostatnosti, která jim hra nabídla. Záměrně hra nebyla započítávána do soutěže. Chtěli jsme, aby děti toužili uspět jen pro dobrý pocit, ne kvůli bodům. Před večeří jsme ještě stihli turnaj ve foukané a soutěže se švihadly.

Jen škoda, že Honzík a Maruška museli odjet dřív, protože zvraceli. Doufáme, že to ostatní děti nepotká. Moc děkujeme za pomoc Kubovi a Robertovi, i díky nim soustředění proběhlo v akční a dobré náladě.

za trenéry Jana