Tomáš Dufek dokončil desítku volně na 39. příčce

Šestý závodní den v kanadském Whistleru patřil kategorii U23, která se do bílé stopy vydala na intervalový závod dlouhý deset kilometrů. Libereckou Duklu reprezentoval Tomáš Dufek, jenž se v konečném pořadí zařadil do čtvrté desítky.

TJ Dukla Liberec - běh na lyžích

V kanadském lyžařském středisku se den ode dne otepluje, teplota se na mužské klání vyšplhala na 2 stupně nad nulou, závod se však uskutečnil pod zamračenou oblohou. Do pátečního měření zasáhli dva čeští muži, z nichž barvy liberecké Dukly hájil Tomáš Dufek.

Dvaadvacetiletý reprezentant se vydal do závodu s číslem 142. V prvním okruhu měl Dufek kvalitní společnost, část trati se držel Francouze Bourdina. Na mezičas ve čtvrtině závodu dorazil český závodník na 41. pozici se ztrátou půl minuty, o 2,5 kilometru později se vyšplhal na 38. místo, ztráta však o devatenáct vteřin narostla.

Převážnou část druhé poloviny závodu jel Dufek osamocen, což se projevilo i na mezičasech. Dva a půl kilometru před cílem se propadl na 41. pozici s mankem přes minutu a tři čtvrtě. V závěru však dokázal český závodník ještě zrychlit a najet několik pozic, v cíli se tak umístil na konečné 39. příčce.

Stupně vítězů kompletně opanovali Norové. S velkým náskokem dorazil do cíle na první příčce Martin Kirkeberg Moerk, stříbrnou medaili si odveze Lars Agnar Hjelmeset a bronzový stupínek obsadil Jonas Vika.

Výsledky závodu najdete na tomto odkaze.

Mistrovství světa juniorů a do 23 let uzavřou v sobotu týmové závody. V kategorii U23 budou reprezentovat libereckou Duklu Barbora Antošová a Tomáš Dufek.

Autor: Denisa Veselá, Publikováno: 4. 2. 2023

Partneři oddílu

McDonald'sVETOX E s.r.o.Liberecký krajMěsto LiberecSvaz lyžařů ČRNárodní sportovní agenturaSalomonAtomicSuuntoNyč sportHaakon sportSporticus - specialista na outdoorBlizToypex - hra a zdraví, to nás bavíFAJST - Transport to NorwayANET Liberec - internet a televizeVojenské lesy a statky ČR, s.p.