Pávek na volné desítce dvaatřicátý, Tuž až v sedmé desítce

Mistrovství světa juniorů a do 23 let v kanadském Whistleru pokračovalo intervalovým závodem na deset kilometrů volnou technikou. Liberecká Dukla měla na startu Matyáše Pávka a Jiřího Tuže. První zmíněný junior zapsal nejlepší český výsledek pátého závodního dne, když dojel 32.

TJ Dukla Liberec - běh na lyžích

Po jednodenní pauze se čeští závodníci vrátili v kanadském Whistleru do bílé stopy. Ve středisku, které v minulosti hostilo olympijské závody, se teplota dostala lehce nad nulu, závodníkům vysvitlo i sluníčko.

Na start volné desítky se vydali čtyři čeští junioři. Dva z nich reprezentují na klubové úrovni libereckou Duklu, a to Matyáš Pávek a Jiří Tuž.

Pro lepší umístění si doběhl osmnáctiletý Matyáš Pávek. Český mladík se ve čtvrtině závodu nacházel na 26. pozici, poté však český mladík zvolnil a na pátém kilometru mu patřilo 32. místo, když ztrácel 53 vteřin na lídra závodu. Dva a půl kilometru před cílem se ztráta zvětšila a přišel propad na 36. pozici. V posledních momentech závodu však Pávek ještě přidal, a nakonec vybojoval celkovou 32. příčku.„Jak se někdy sejde všechno dobrý, tak v dnešním závodě se naopak sešlo všechno špatný. Nejsem se závodem moc spokojený. Neměl jsem sílu, cítil jsem se fakt špatně a lyže byly průměrný. Byla to hodně těžká trať, soupeři byli také hodně silní. Není to výsledek, se kterým bych byl velmi spokojený, ale na můj první start na velké akci ve skejtu to zase tak hrozné nebylo. Jsem rád, že mám prostor a motivaci k tomu, abych se zlepšoval a abych jezdil lépe,“ komentoval po závodě Pávek.

Druhý reprezentant Dukly na startu začal závod velmi dobře. Ve čtvrtině závodu se Tuž nacházel na pěkném 25. místě, metou pěti kilometrů pak projel s 35. nejrychlejším časem. Ve druhé polovině závodu se Tuž trápil a do cíle dorazil až na 65. pozici se ztrátou 5:44 na vítězného finského závodníka Nika Anttolu.

Kompletní výsledky závodu na 10 km volně naleznete pod tímto odkazem. V pátek se na stejnou trať vydají reprezentanti kategorie U23, kde bude mít liberecká Dukla svého zástupce – Tomáše Dufka.

Autor: Denisa Veselá, Publikováno: 3. 2. 2023

Partneři oddílu

McDonald'sVETOX E s.r.o.Liberecký krajMěsto LiberecSvaz lyžařů ČRNárodní sportovní agenturaSalomonAtomicSuuntoNyč sportHaakon sportSporticus - specialista na outdoorBlizToypex - hra a zdraví, to nás bavíFAJST - Transport to NorwayANET Liberec - internet a televizeVojenské lesy a statky ČR, s.p.