Mistrovství světa juniorů a do 23 let odstartovalo sprintem! Tuž na úvod čtrnáctý

Čtveřice běžců liberecké Dukly vyrazila na Mistrovství světa juniorů a do 23 let do kanadského Whistleru. Jiří Tuž a Matyáš Pávek mají za sebou úvodní sprint klasickou technikou, ve kterém první zmíněný obsadil 14. pozici. Ve stejné disciplíně se v neděli ve starší kategorii představí i Barbora Antošová a Tomáš Dufek.

TJ Dukla Liberec - běh na lyžích

Sprinty klasickou technickou odstartovaly letošní Mistrovství světa juniorů v kanadském Whistleru, přičemž na startu kvalifikace reprezentovali Česko a libereckou Duklu Jiří Tuž s Matyášem Pávkem. Tuž postoupil bez větších problémů, když obsadil 17. pozici se ztrátou 3,57 na prvního běžce.

„Kvalifikace se mi jela dobře, jenom jsem v posledních 300 metrech ztratil většinu na prvního. Ale postoupil jsem, ztráta nebyla nikterak velká,“ těšilo libereckého běžce. Ten se musel ve čtvrtfinále obejít bez svého klubového parťáka Matyáše Pávka, jemuž v cíli chybělo k postupu necelých šest vteřin a musel se spokojit s 50. místem.

Čtvrtfinálová rozjížďka se nevyvíjela pro Tuže vůbec špatně, bohužel mu závěr nevyšel a těsně neprošel mezi dvanáct nejlepších běžců. „Trochu jsem zazmatkoval hned v první zatáčce, ale srovnalo se to. Jel jsem ve stopě za Matyášem Bauerem, vypadalo to dobře. V prvním stoupání jsem si utvořil náskok, ve sjezdu a cílové rovince mě ovšem dojeli dva Švédi, kteří byli mnohem silnější a já na ně neměl nárok. Postup mi utekl o šest setin, což byla trochu smůla, ale za dva dny jedeme 20 km s hromadným startem, kde budeme bojovat dál,“ okomentoval dění ve stopě.

Liberecký závodník celkově obsadil ve sprintu 14. příčku. Z vítězství se radoval Švéd Grahn, jehož na stupních vítězů doplnili krajan Elias Daniellson a Fin Eero Rantala. Nutno dodat, že právě držitelé zlaté a stříbrné medaile urvali čtvrtfinálový postup na úkor Jiřího Tuže.

Program závodů v kanadském Whistleru pokračuje v neděli od 19:00 sprinty běžců do 23 let klasickou technikou. Ve startovní listině nebudou chybět Barbora Antošová a Tomáš Dufek.

Kompletní výsledky sobotního závodu najdete na tomto odkaze.Autor: Michal Hladký, Publikováno: 29. 1. 2023

Partneři oddílu

McDonald'sVETOX E s.r.o.Liberecký krajMěsto LiberecSvaz lyžařů ČRNárodní sportovní agenturaSalomonAtomicSuuntoNyč sportHaakon sportSporticus - specialista na outdoorBlizToypex - hra a zdraví, to nás bavíFAJST - Transport to NorwayANET Liberec - internet a televizeVojenské lesy a statky ČR, s.p.