Petra Hynčicová ukončila kariéru

Medailonek o naší nejúspěšnější závodnici.

TJ Dukla Liberec - běh na lyžích

Jedna z našich nejúspěšnějších závodnic ukončila svoji profesionální kariéru.Naše dlouholetá odchovankyně Petra Hynčicová se letos na jaře rozhodla ukončit svoji lyžařskou kariéru. Petra prošla nejen všemi věkovými skupinami v našem oddíle, ale i všemi reprezentačními výběry od dorostu až po reprezentační „A“ výběr. Za zmínku také stojí Petry studium na prestižní americké univerzitě v Coloradu, Boulder, kde vystudovala magisterský titul M.S (Master of Science) a zároveň získala titul univerzitní mistryně Spojených států Amerických v běhu na lyžích. Po ukončení studií v Americe se Petra vrátila zpět do České republiky a od roku 2018 do roku 2022 byla členkou dospělé reprezentace „A“. Svoji úspěšnou kariéru Petra zakončila ziskem stříbrné medaile při MČR na Horních Mísečkách.Přehled všech „dukláckých“ trenérů, které Petru doprovázeli během její kariéryMarek Petruš

Dagmar Valoušková

Arnošt Hlaváček, Vladimír Calda, Tereza Štěpánková

Zuzana Škodová

Josef Kubica

Petr Rieger

Zbyněk Valoušek

Pavel HynčicaVýčet největších úspěchů a zajímavostíCelkem 50 startů ve světovém poháru.

První start 2014 v Novém městě na Moravě, nejlépe 24. místo individuálně a 7. místo team sprint Drážďany.Celkem 10 startů na olympijských hrách. (Peking 2022 a Pyeong Chang 2018)

Nejlépe 26. místo individuálně a 13. místo štafeta v Pekingu.Celkem 8 startů na mistrovství světa. (Seefeld 2019 a Oberstdorf 2021)

Nejlépe 33. místo individuálně na 10 km volně v Oberstdorfu a 8. místo ve štafetě také v Oberstdorfu.Univerziáda 2019 Krasnoyarsk.

1. místo ve sprintu volněDvojnásobná vítězka NCAA (univerzitní mistryně USA).Celkem 15x mistryně České republiky.Mistrovství světa do 23 let v USA – Soldier Hollow 2017 a v Rumunsku - Rasnov 2016.

Nejlépe 17. místo 10 km volně v Soldier Hollow.Mistrovství světa juniorů ve Val di Fieme 2014 a v Libereci 2013.

Nejlépe 9. místo ve Val di Fieme ve sprintu volně.YOG Innsbruck 2012

Nejlépe 10. místo ve sprintu volně.EYOWF Liberec 2011

Nejlépe 22. místo na 5 km volně.Otevřené ME St. Ulrich

2. a 3.místo.Petře gratulujeme a děkujeme za skvělou a dlouholetou kariéru v TJ Dukla Liberec.

Autor: Jonáš Bešťák , Publikováno: 17. 8. 2022

Partneři oddílu

McDonald'sVETOX E s.r.o.Liberecký krajMěsto LiberecSvaz lyžařů ČRNárodní sportovní agenturaSalomonAtomicSuuntoNyč sportHaakon sportSporticus - specialista na outdoorBlizToypex - hra a zdraví, to nás bavíFAJST - Transport to NorwayANET Liberec - internet a televizeVojenské lesy a statky ČR, s.p.