Začínáme novou sezónu 2017/2018

27.04.2017 11:10

Začínáme novou sezónu 2017/2018

Tréninky se uskuteční v okolí LK (Lesní  koupaliště), V (Vesce) a  v zimních měsících B (Bedřichov) a V (Vesec). Délka trvání tréninku 90 minut. Závoďáci k celoročnímu tréninku budou potřebovat:

• běžeckou obuv do terénu tzv. krosové boty (mají hrubší podrážku) ne sálové boty, funkční letní triko krátké (odvádí vlhkost – děcka se při tréninku potí), jinak oblečení dle počasí – je lepší mít na tréninku (v baťůžku o jednu vrstvu více než méně).
  •  horské kolo, přilbu, náhradní duši, cyklistickou flašku, cyklistické rukavice.
  •  in-line brusle + přilba + chrániče na kolena, lokty a dlaně (začneme po letních prázdninách jednou týdně ve Vesci).
  • běžecké lyže na klasiku nejlépe jedny závodní (lze použít i na trénink) a druhé kameňačky (ty používat při nedostatku sněhu).
  • běžecké lyže na bruslení (skate) nejlépe jedny závodní (lze použít i na trénink) a druhé kameňačky (ty používat při nedostatku sněhu).
  • běžecké hole na klasiku – délka maximálně po ramena, ne delší
  • běžecké hole na bruslení (skate) – délka v úrovni úst daného závoďáka. Rozdíl mezi holemi na klasiku a bruslení je kolem 10 cm.
  • zimní běžecké boty Salomon combi (lze v nich jezdit klasicky i bruslit (skate), anebo druhá varianta - dražší (jedny boty na klasický způsob a jedny vysoké na bruslení (skate).
  • na tréninku dodržovat pitný režim.
  • při tréninku se spotřebuje hodně energie (tak je důležitá i strava před tréninkovou jednotkou i po tréninku).
  • pokud závoďákovi není dobře a má např. zvýšenou teplotu, bolení v krku, tak nechat doma.
  • omluvenky pište na naše webové stránky www.tjdukla.cz v sekci na horní liště: Pro členy – vzkazy – mladší žáci.
  • v naší tréninkové skupině je 26 mladších žáků. Budeme dodržovat určitá pravidla tj. určitý řád aby vše probíhalo dle plánu.
  • v případě pozdního příchodu do 10 min. na trénink nevolejte, vždy budeme v dosahu (týká se léta a podzimu) společné rozběhání, rozcvička, atletická abeceda. Dále tréninkový plán na www.tjdukla.cz
  • trénujeme za každého počasí (lze trénink při náhlé změně počasí zkrátit, nebo zrušit).
  • veškeré potřebné informace o tréninku, soustředěních, burze atd. najdete na webových stránkách www.tjdukla.cz